środa, 9 maja 2012

Stereotypy- czy powinniśmy oceniać ludzi po wyglądzie i ubraniu?

Cześć! Tak jak widzicie pozmieniałam parę rzeczy (właściwie wszystko, czcionki,szablony, tła, kolory xd). Mam nadzieję, że będzie Wam się ta zmiana podobać ;D 

Dzisiaj coś innego.

Stereotypy

Tumblr_ly0oclpuw01ql5ch7o1_500_largeJestem pewna, że każdy w swoim życiu napotkał jakieś stereotypy. Głupia blondynka, lub outsider emo to tylko parę przykładów. Osobiście myślę, że stereotypy są krzywdzące i nie powinny być używane, pewnie tak samo myśli większość z Was. 

1. Emo to outsider. 


543210_414912108532329_150268814996661_1346441_1847576731_n_large
Opowiem historyjkę z życia wziętą. W mojej klasie jest taki chłopak, nazwijmy go Jasiu. Jasiu to emo, lecz nie maluje sobie kredką oczu, których i tak nie widać, bo jego włosy przykrywają je. Czasami nawet ma na nich czarne soczewki. Pewnego razu, nauczyciel z geografii kazał mi usiąść obok Jasia, ponieważ postanowił wszystkich rozsadzić. Najpierw byłam mocno uprzedzona, bo przecież emo tną siebie i czczą diabła, lecz potem, gdy pracowaliśmy razem nad pracą zadaną na lekcji fajnie się z nim rozmawiało. Wszyscy myślą, że jest dziwny i nie warty rozmowy, ponieważ wygląda inaczej niż inni, lecz warto takim osobą dać szansę.

2. Osoba, która nosi okulary to geniusz.


Tumblr_lrlfmd1bz81ql3g79o1_1280_largeZ tym się kompletnie nie zgadzam, bo sama noszę okulary i nie jestem geniuszem XD. Nie wiem właściwie skąd się ten stereotyp wziął... Może dlatego, że profesorzy mają okulary do czytania? Wada wzroku ma nic wspólnego z nauką. Znam bardzo głupie osoby, które noszą okulary ;D 

Tyle znam ciekawych opowiadań. A Wy znacie jakieś inne głupie stereotypy?
*miałam napisać też o blondynkach, ale nie miałam pomysłu*

Co tam u Was? U mnie pada ;//, a ma się poprawić dopiero na początku czerwca! :( 


3 komentarze:

  1. Nie cierpię stereotypów.
    A u mnie ciepło ponad dwadzieścia stopni ^^ mam nadzieje ze u ciebie tez cie poprawi :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Żee.. Blondynki w stereotypie są nie inteligentne ... po prostu GŁUPIE
    Ale że nie wszystkie, choć to się jednak sprawdza w niektórych przypadkach.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować ten post, zachęcam do przeczytania go. Nie toleruje spamu, ani komentarzy w stylu: Ale jesteś śmieszna hihihiih. (itp.) Nie bawię się w obserwowanie za obserwowanie.

Dziękuję serdecznie za Twój komentarz ♥