piątek, 6 września 2013

Jak Julka nazwie swoje dzieci?

Trzy dni szkoły i mam już serdecznie dość. Nie wiem jak wytrzymam te długie miesiące nauki, sprawdzianów, lekcji i prac domowych. 10 klasa jest o wiele trudniejsza niż 9.

  Jutro zamierzam nie iść do polskiej szkoły, w, której jutro ma być uroczyste, 'polskie' rozpoczęcie roku szkolnego. Według mnie jest to strata czasu. Jest to dla mnie ostatni wolny weekend. Od poniedziałku zacznie się monotonia, która mnie dobija. Czy jestem zadowolona ze swojego imienia?

Hmm. 

  Może i tak, ale najbardziej denerwuje mnie to, że jest to najpopularniejsze imię dla dziewczyny w Polsce od (quick check)  2001 roku.  Szczególnie w Anglii, małe Julki są dosłownie wszędzie.W parku, w centrum handlowym, w Tesco. Wszędzie!   Wszędzie.

 Wolałabym nazywać się na przykład Eulalia. Niby wzięłam sobie to imię na bierzmowanie, no, ale właściwie nie nazywam się Julia Eulalia, tylko sucho, Julia.

Dlaczego nie mam drugiego imienia?

 Jeszcze w wakacje szukałam sobie jakiegoś zajęcia i zdecydowałam się na zrobienie listy imion dla moich dzieci. (od razu ostrzegam, że nie będę miała ich aż tyle!).


Oczywiście nie chcę zrobić siary albo pośmiewiska z moich kochanych dzieci. Jakie imiona są zbyt specyficzne? W ogóle macie jakiś pomysł jak nazwiecie swoje dzieciory?

Zawsze kochająca, 

Julka Eulalia. 

20 komentarzy:

 1. Większość twoich wybranych imion są takie "starsze", niektóre zapomniane. Ja bym nie nazwała tak dziecka, ale to jeszcze dużo czasu do namyślania się nad imieniem dziecka :)
  Mi się twoje imię bardzo podoba Julia, śliczne.
  :) Szkołę i całe top zamieszanie na pewno jakoś przeżyjesz.
  Uśmiechnij się :)
  http://blogodm1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wymyślne imiona. :)
  Ja chciałabym mieć na imię Alicja ( nie zdrabniać Ala! ) lub Marysia. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam rzadkie i starsze imiona ;)Po prostu kocham imię Stefania (Stefa) i Konstanty (Kostek)<3 Z twoich wybrałabym Hannę, Helenę, Felicję, Lidię i Stanisławę. A z męskich hmm... wszystkie mi się podobają, oprócz Narcyza. On na 100% byłby pośmiewiskiem

  OdpowiedzUsuń
 4. mam pomnysły, ale one z wiekiem się zmieniają, więc być może do cczasu mojego dziecka/dzieci gust znów mi sie zmieni.

  ale z Twoich wymienionych podobają mi się: Lena, Nina, Nadia
  chłopiece zadne;p


  strasznie lubujesz się w specyficznych imionach;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chodzisz 6 dni w tyg do szkoły ? o.o

  OdpowiedzUsuń
 6. Ps. Wcale nie mam dużo krótszych włosów jak przedtem, trochę końcówki podcięłam, TY WIDZISZ WSZYSTKO :O

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak, imię "Edmund" (Edzio) rządzi! Też tak nazwę syna, jeśli kiedykolwiek będę go miała. Albo "Leon" - takie szalone. Wtedy musi mieć dredy :D
  A z dziewczęcych? "Lena" lub "Kaja". Albo "Aniela".

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie twoje imię się bardzo podoba. :)
  Gdybym miała syna na pewno nazwałabym go Felix - co z łaciny oznacza szczęście. :) A na imię córeczki pomysłu jeszcze nie mam. xD

  Obserwujemy? Jeśli tak to zrób to pierwsza i poinformuj mnie o tym w komentarzu.
  lilianka-blog.blogspot.com
  http://ask.fm/LiliankaBlog
  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie specyficzne imionka :D

  OdpowiedzUsuń
 10. ja się zastanowię nad imionami dla dzieci kiedy będę w ciązy :) co prawda mam już 22 lata ale dzieci jeszcze nie planuję tzn planuje za kilka lat :)

  do jakiej szkoły chodzisz że masz tyle klas ??? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. aha zapomniałabym uzywam aplikacji endomondo

  OdpowiedzUsuń
 12. Za wcześnie by myśleć o imionach dla dzieci. Na pewno będzie Adaś ale więcej nie rozmyślam na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też jestem Julią (Julią Stanisławą właściwie), znam Twój ból. Julki, wszędzie Julki.
  Piękne imiona wybrałaś- Felicja, Lena, Tymoteusz, Leon. Nietypowe, cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 14. NIE RÓB KRZYWDY DZIECIOM xD

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam Wiktoria i znam strasznie dużo dziewczyn o tym samym imieniu, raz miałam 6 Wiktorii w klasie;o xD a co do imion dla dzieci to najbardziej podoba mi się Blanka, Lena, Michał;3

  OdpowiedzUsuń
 16. och przeczytałam i padłam :D:D:D fajnie piszesz. No co prawda, to prawda, Julek jest od groma, zmieniłam już 3 klasy, i wszędzie "przesladują" mnie Julki, co najmniej 2 w klasie a teraz mam aż 4. :D:D:D:D Z jednej strony przepiękne imię, ale z drugiej to trochę tego za dużo. No ja mam Sara na imię, to na razie w Polsce spotykam sporadycznie, na szkołę trafia się 2-3 Sary w tym jedna ja. Ale imię Jula jest piękne i nie ma co narzekać. pozdrawiam cieplutko i biegnę zapoznać się z innymi postami.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować ten post, zachęcam do przeczytania go. Nie toleruje spamu, ani komentarzy w stylu: Ale jesteś śmieszna hihihiih. (itp.) Nie bawię się w obserwowanie za obserwowanie.

Dziękuję serdecznie za Twój komentarz ♥