czwartek, 11 października 2012

Top pięć zmor mieszkania w Anglii

Postanowiłam napisać top pięć zmor mieszkania w Anglii, ponieważ myślę, że wielu z Was to zainteresuję. W następnym poście wymyśle pięć pozytywnych rzeczy mieszkania w Anglii. 

Top pięć zmor mieszkania w Anglii

5. Śmieci w autobusach i metrze:

Tumblr_mbmoy9u4bs1ro1kxgo1_500_large
Anglicy i ludzie mieszkający w Anglii to okropni syfiarze. Nie ma to jak siedzieć koło śmierdzącego 'chicken'ka', fish and chips lub wylanego piwa. 4. Dupna telewizja:

Jestem pewna, że kablówka 'Sky' ma jakieś zabawniejsze programy (za miesiąc trzeba za nią płacić 30 funtów=152 złote), lecz na podstawowej telewizji nie ma niczego. 


3. Przesadna swoboda ubioru:

Na pewno nie krytykuję styl ubierania Anglików, uważam, że wszyscy mogą ubierać się jak chcą. Widok dzieci i dorosłych w piżamach w supermarkecie to prawie codzienność. Nikt nie przejmuję się, gdy wyjdzie ze spranymi leginsami na lewej stronie i, że widać im ich kolorowe majtki.2. Mundurki i Detencje: 

 
Nie znoszę chodzenia w mundurku! Szczególnie poza szkołą, gdy wracam ze szkoły. Wszyscy wyglądają tak samo i nie można dodawać nawet malutkiego akcentu oryginalności w te ubrania.
'Detention' to kara za złamanie szkolnych reguł. Odbywa się na krótkiej przerwie, lunch'u i po szkolne w czwartki i piątki. Może trwać od 20 minut do dwóch i pół godzin, zależy co zrobiłeś i czy nie ominąłeś poprzedniej. Detencje (tak Polacy je nazywają) to okropna rzecz, szczególnie taka w piątek po szkole. 
1. Pogoda:

Tumblr_m5rg7msrcx1r3sov2o1_500_large
 Bardzo sławna angielska pogoda. Zimne lato, ciepła zima, zero śniegu, zero słońca. Deszcz, deszcz, deszcz i błoto. Można dostać niezłej depresji.

Cieszcie się, że żyjecie w Polsce!
Julka 
 

4 komentarze:

  1. muszę przyznać, że to naprawdę bardzo ciekawy blog. chyba będę tu zaglądać częściej ;) mam nadzieję, że mój blog zainteresuje Cię też i dodasz mnie do obserwowanych ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mieszkanie w Anglii tak czy tak ma dużo plusów ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję :) Byłam w Anglii przez miesiąc i prawie dostałam depresji... pogoda jest straszna, ale jak już wyjdzie słońce to jest cudownie! <3

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować ten post, zachęcam do przeczytania go. Nie toleruje spamu, ani komentarzy w stylu: Ale jesteś śmieszna hihihiih. (itp.) Nie bawię się w obserwowanie za obserwowanie.

Dziękuję serdecznie za Twój komentarz ♥